Sajtóközlemények
Sajtó feliratkozás-
Debütáltak a Biggeorge Property részvényei a BÉT Xtend piacon
2022. szept. 05.Kereskedésindító csengetés jelezte a Budapesti Értéktőzsdén a hazai ingatlanszektor közel két évtizedes múltra visszatekintő szereplője, a Biggeorge Property Nyrt. tőzsdei bevezetését. A társaság értékpapírjai a BÉT középvállalati igényekre szabott platformján, a BÉT Xtenden jelentek meg. A Biggeorge Property nyilvános részvénypiacra lépését több tőkepiaci mérföldkő előzte meg - 2019-ben helyet kaptak a BÉT középvállalati sikertörténeteket bemutató BÉT50 kiadványában, 2022 elején pedig a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramja keretében zöld kötvényt bocsátottak ki, amelyet a BÉT kötvényplatformjára, a BÉT Xbondra is bevezettek.
-
Tartotta magát a BUX index augusztusban
2022. szept. 01.A továbbra is fennálló, globális gazdasági bizonytalanság ellenére a BÉT vezető részvényindexe, a BUX index az előző hónaphoz hasonlóan tartani tudta pozícióját, így 41 877,2 pontos értékkel zárta az augusztust. A részvénypiacot továbbra is nyárias forgalom jellemezte, az összforgalom 209 milliárd forintot tett ki, amely napi 9 milliárd forintnak felelt meg. A blue chipek közül az OTP Bank kurzusában zajlott a legélénkebb kereskedés, a bankpapír forgalma 111 milliárd forint volt. Az OTP-t sorrendben a MOL és a Richter Gedeon követte 49,6-41,3 milliárd forintnyi forgalommal. A brókercégek forgalmi rangsorában a Wood&Company zárt az élen, a második-harmadik helyen pedig a Concorde és az Erste Bank végzett.
-
Jelentős korrekciót hozott a július a Budapesti Értéktőzsdén
2022. aug. 01.A továbbra sem enyhülő globális gazdasági nehézségek ellenére a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényindexe, a BUX index jelentős mértékben korrigált júliusban – a 41 805,3 pontos záróérték 6,5 százalékos növekedést jelent az előző hónaphoz képest. A részvénypiaci forgalmat ezzel együtt a nyári időszakra hagyományosan jellemző visszafogottság jellemezte 193,7 milliárd forintos összforgalommal és 9,2 milliárd forintot kitevő napi átlagforgalommal. A blue chipek közül ezúttal is az OTP Bank bizonyult a legforgalmasabb részvénynek, a bankpapírral 101 milliárd forint értékben kereskedtek, amely a teljes forgalom 52 százalékát jelenti. A befektetési szolgáltatók versenyében a Wood&Company zárt az első helyen, őt követte a Concorde és az Erste Bank.
-
Csökkenő forgalom és stagnáló BUX index jellemezte a Budapesti Értéktőzsde eredményeit júniusban
2022. júl. 01.Továbbra is bizonytalan hangulat jellemezte nemcsak a globális, de a hazai piacokat is az elmúlt hónapban. Az ingadozó befektetői kedv, amelyhez a nyári időszak beköszönte is hozzájárult, végül a mérsékelt júniusi forgalomban is megmutatkozott, az azonnali részvénypiac 216,7 milliárd forintos forgalommal zárta a hónapot, amely egy kereskedési napra vetítve 10,3 milliárd forintot jelent. A Budapesti Értéktőzsde vezető részvényindexe, a BUX index, a múlt hónaphoz hasonlóan stagnált, végül 39 241 ponton állt meg júniusban. A hazai blue chipek közül ismételten az OTP Bank végzett az első helyen, a bankpapír forgalma az azonnali piac összforgalmának 58,7 százalékát adta. A befektetési szolgáltatók forgalmi rangsorában a Wood&Company bizonyult a legerősebbnek, amelyet sorban a Concorde és az Erste Bank követett.
-
Tovább bővül a BÉT Mentor Program, újabb 10 társaság a tőzsdei megjelenés kapujában
2022. jún. 24.Eredményes időszakon van túl a Budapesti Értéktőzsde és a Pénzügyminisztérium közös, európai uniós GINOP és KMR forrásból megvalósuló pályázata, a Mentor Program. A hazai középvállalatok tőzsdei megjelenését elősegítő program keretein belül idén 10 vállalat nyert el – összesen közel 340 millió forint értékben – támogatást, ezzel jelentős lépést téve a tőzsdei bevezetés felé.
-
Sikeres workshopok, új belépő, „lediplomázó” társaságok – így zajlott a május az ELITE Programban
2022. jún. 09.Május különösen eseménydús hónapnak bizonyult a Magyarországon a Budapesti Értéktőzsde által meghonosított vállalatfejlesztési képzés, az ELITE Program életében – egy nemzetközi és egy hazai szakmai rendezvényre is sor került, a MARSO Kft. személyében egy újabb társasággal bővült a hazai tagvállalatok köre, további három cég, az Észak-Üvért Kereskedelmi Kft., az L-SOFT Zrt. és a Vinyl Kft. pedig sikeresen befejezte a kétéves képzést.
-
Új belépők, csökkenő BUX index: mozgalmas hónapon van túl a Budapesti Értéktőzsde
2022. jún. 01.Ismét mozgalmas hónapot tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde, a fennálló háborús helyzet, annak gazdasági hatásai, valamint a hazai makrogazdasági fejlemények továbbra is meghatározták a befektetői hangulatot. A vezető részvények között ezúttal is OTP Bank zárt az élen 262,5 milliárd forint értékű forgalommal, amely a teljes forgalom 65,7 százalékát jelenti. A részvénypiac összforgalma májusban 399,5 milliárd forint volt, amely egy kereskedési napra vetítve 18 milliárd forintot jelent. A brókercégek forgalmi rangsorában a Wood végzett az első helyen, amelyet a Concorde, majd az Erste követ.
-
Új belépő a Standard kategóriában: Elindult a kereskedés az eSense részvényeivel
2022. máj. 31.Szimbolikus kereskedésindító csengetés jelezte a mai napon az eSense Human Resources Szolgáltató Nyrt. tőzsdére lépését. A többek között callcenter-szolgáltatásokat nyújtó társaság részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde részvény szekciójának Standard kategóriájában indult meg a kereskedés.
-
A Vivetech csengetett, immár a kiberbiztonsági szektor is képviselteti magát a BÉT Xtend piacon
2022. máj. 31.Újabb kibocsátóval bővült a Budapesti Értéktőzsde középvállalati igényekre szabott platformja, a BÉT Xtend – a hazai kiberbiztonsági szegmens meghatározó társasága, a Vivetech részvényeivel indult meg a kereskedés. A vállalat a nyilvános piacra vezető úton a BÉT több, középvállalatokat megszólító szolgáltatását igénybe vette – a bevezetés finanszírozásában a Mentor Program, az ehhez szükséges szellemi tőke bevonásában az ELITE Program nyújtott segítséget. A tőkepiaci jelenlét jelentősen elősegítheti a társaság elsődleges célja, a nemzetközi terjeszkedés megvalósítását.
-
Közgyűlést tartott a Budapesti Értéktőzsde, osztalékfizetésről határoztak a részvényesek
2022. máj. 18.Megtartotta éves rendes közgyűlését a Budapesti Értéktőzsde, ahol a részvényesek valamennyi napirendi pont – többek között a 2021-es üzleti évre vonatkozó pénzügyi beszámolók, illetve az Igazgatóság adózott eredmény felosztására vonatkozó javaslata – esetében jóváhagyólag döntöttek. Ennek alapján a BÉT bevételei 3,46 milliárd forintot, adózott eredménye 586 millió forintot tett ki 2021-ben. Utóbbi tételből összesen 503,45 millió forintot osztalék formájában, részvényenkénti 93 forintos összegben fizet ki a társaság a részvényesek számára. A BÉT a közgyűléssel összhangban publikálta a tavalyi évre vonatkozó, a legfontosabb tőkepiaci mérföldköveket tartalmazó Éves Jelentését is.